Ptejte se - štítek: poc

Zajímá Vás trading? Řešíte nějaký problém? Získejte bezplatnou odpověď od profesionálních traderů.

Abyste mohli položit dotaz, je třeba se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zodpovězené otázky

Od nejnovější Od nejoblíbenější

Orientace a použitelné nastavení v NT8+MPP

Zdravím matadory. Můžete mě odkázat na informace, kde se dozvím komplexně co znamenají v MPP jednotlivé písmenka, jak si optimálně nastavit graf i MPP pro analýzu. Jaké jsou vůbec kombinační možnosti, co má co nemá smysl používat v nastavení grafů současně...... Hledal jsem a něco našel, věřte ale že pro nováčka v NT8 + nováčka v MPP je to dokonale deprimující chaos, byť zdánlivý. Pořídil jsem MPP přešel na NT8 ale nemám čas zkoumat stylem pokus omyl. Na burze nováček nejsem. Děkuji Mirek
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

Mirku, to je natolik komplexní téma, že to obsahově vydá na celodenní seminář. V krátkosti tedy co sledujeme my: Oblast hodnoty (Value Area), která představuje 70% zobchodovaného objemu nebo času, podle toho zda VA sledujete na volumovém profilu nebo na písmenkách.

Důležité je sledovat VA i na delších časových rámcích, kromě dne sledujeme i týden, měsíc, rok. Referenčním body na všech časových rámcích jsou VAH (Value Area High), POC (Point of Control) a VAL (Value Area Low). Vzájemné postavení oblastí hodnoty jednotlivých profilů je velmi podstatné pro všechny obchodníky. Dále sledujeme typ dne, pohyb z rovnováhy, řimsy atd.

Číst celou odpověď

Vstup do pozice

Dobry den. Kdy je nejlepsi moment vstupu do trendujiciho trhu . Korekce ? Jak poznam konec korekce ? Dekuji.
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

V trendu je důležité vždy porovnávat akci se sílou reakce. Já používám Volumový profil, kde vidím klíčové úrovně, tj. POC, Value area a oblasti s nízkými objemy. V těchto úrovních čekám na korekce a hledám příležitosti ke vstupu. Představte si trh jako rozjetý vůz, který se řítí z kopce. Skupina obchodníků se pokusí vůz zastavit, a dokonce se jim na chvíli podaří vůz na chvíli zatlačit o kus zpět. Jakmile ale pár obchodníkům dojdou síly, trh je převálcuje.

Číst celou odpověď

Rozdíl POC na VWAP a Volumovém profilu

Dobrý den, můžete mi prosím říct, kde by mohla být chyba v zobrazování POC na VWAP? Velmi často se liší od POC z volumového profilu. Za odpověď, radu nebo případně vysvětlení děkuji. S pozdravem Martina Kulhavá
Roman Dvořák Odpověděl:Roman Dvořák

VWAP je v podstatě průměrná cena vážená objemem. Zjednodušeně lze říci, že jde o indikátor, který se podobně jako SMA (simple moving average) počítá zpětně z ceny, ale na rozdíl od SMA je ve vwapu zohledněn zobchodovaný objem v rámci obchodní seance. Rozvíjející se hodnoty vwapu se mění v průběhu seance. Jakmile seance skončí, hodnota vwapu a standardních odchylek se zobrazí jako fixní čáry.

Tyto čáry jsou platné po dobu následující seance, kdy už dochází k rozvíjení se nových křivek vwapu. Z výše uvedeného vyplývá, že hodnota vwapu se liší od volumového POC. Není to chyba nýbrž vlastnost.

Z přiloženého obrázku ale vidíte že i tato vizualizace velmi dobře funguje.

Číst celou odpověď

Jak se počítá POC u VWAP?

Pane Dvořák dobrý den, vím že ptát se po absolvování Vašich kurzů na VWAP je trošku blbé :-) ale jak se počítá POC u VWAP ? Dík Toman
Ludvík Turek Odpověděl:Ludvík Turek

Dobrý den,

není to blbý dotaz. POC u VWAP je VWAP samotný:

http://en.wikipedia.org/wiki/Volume-weighted_average_price

nebo podrobně popsáno v knize Market Profile:

https://www.czechwealth.cz/knihy/market-profile-eso-v-ruce-obchodnika

Číst celou odpověď
Menu Zavřít